Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat

Urodynamické vyšetření

 

Urodynamické vyšetření je funkční vyšetření dolních močových cest.Močový měchýř má 2 základní funkce- funkci jímací (zadržování přitékající moče z ledvin) a funkci vypuzovací ( vůli ovlivněná evakuace moče z močového měchýře). Urodynamické vyšetření je schopno posoudit ev. poruchy v těchto funkcích Hodnocení aktivity močového měchýře při plnění a také během močení je často jediný způsob, jak diagnostikovat některé závažné choroby dolních močových cest funkční povahy. Metoda nemá plnohodnotnou alternativu v jiných vyšetřeních. Cystometrie je základní urodynamické vyšetření. Toto vyšetření nevyžaduje žádnou přípravu.

Průběh:Po dezinfekci zevního ústí močové trubice a následné aplikaci znecitlivujícího gelu se do močové trubice zavádí tenká cévka se snímačem, alternativně se další snímač zavést do konečníku.Cévkou se močový měchýř pozvolna naplňuje sterilní tekutinou za současného měření tlaku v močovém měchýři, skrze tlakový senzor v cévce. Plnění probíhá až do pocitu nucení na močení. Počítač vyhodnocuje množství aplikované tekutiny za současného měření změn tlaků, objemů a dalších parametrů Vyšetření se zakončí vymočením do nádoby, kdy se zhodnotí průtok močovou trubicí. Toto vyšetření se nazývá uroflowmetrie. Délka trvání tohoto vyšetření je cca 30 minut. Vyšetření se provádí ambulantně, nebývá bolestivé, ale spíše pouze nepříjemné. Po výkonu je třeba dodržovat pitný režim a klidový režim minimálně 24 hodin.

 

Názory pacientů

Pavel M., Český Krumlov

Podstoupil jsem malý operační zákrok, vasektomii v Uroklinikum. Vše proběhlo k mé spokojenosti, přesně jak bylo naplánovano a to diky vysoké kvalitě personálu a vybavení. Děkuji.

Jiří P., Praha Jiří P., Praha

Děkuji profesoru Babjukovi a celému týmu za to, že rychle a efektivně vyřešil mé zdravotní obtíže. Skvělá péče a přístup s jakým jsem se zatím nesetkal.

ostatní názory