Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat

Prevence urologických nádorů

Některá závažná urologická onemocnění nevytvářejí zpočátku žádné příznaky. Týká se to zvláště rakoviny prostaty, která patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u mužů středního a vyššího věku. Závažná je skutečnost, že rakovina prostaty je vyléčitelná pouze v případě včasného záchytu, tedy v době, kdy ještě příznaky nejsou vytvořeny.

V rozvinutých zemích je proto pravidlem, že muži starší než 50 let mají svého urologa, kterého pravidelně navštěvují. Urolog provede vyšetření a pacientovi odebere krev na zjištění hladiny PSA (prostatického specifického antigenu). Na zíkladě nálezů je možno stanovit riziko přítomnosti rakoviny prostaty i jeho vzniku v budoucnu.

Jiným typickým případem jsou nádory ledvin. I zde se objevují příznaky až s rozvojem pokročilého oenmocnění. I drobný nádor však lze zachytit běžným ultrazvukovým vyšetřením.

Pozornost svému zdraví by měli věnovat i kuřáci. Kouření cigaret zvyšuje až čtyřnásobně riziko vzniku nádoru močového měchýře. Jeho včasný záchyt a léčba jsou naprosto nezbytné.

Urologické vyšetření proto doporučujeme všem mužům i ženám starším 50 let, kteří mají zájem o svůj zdravotní stav. V naší ambulanci pracují špičkoví specialisté v oblasti diagnostiky i léčby urologických nádorů, kteří vám diskrétně a vysoce odborně poradí.

 

Čas rozhoduje o výsledku

 

 

Mám šanci i já?

Názory pacientů

Pavel M., Český Krumlov

Podstoupil jsem malý operační zákrok, vasektomii v Uroklinikum. Vše proběhlo k mé spokojenosti, přesně jak bylo naplánovano a to diky vysoké kvalitě personálu a vybavení. Děkuji.

Martina Hekerová

Chtěla bych Vám moc poděkovat za přístup Vašich zaměstnanců. Mohu Vám říci, nikdy jsem nezažila tak příjemný, profesionální a srdečný přístup, a to jak ze strany pana doktora Tůmy, tak i sestřičky Chmelářové.

Vždy, když dorazím, okamžitě jdu na řadu. To nemluvím o usměvavém recepčním a recepční. Konzultace a celkové vyšetření je velmi podrobné, dokonce bych řekla, ač to může působit zvláštně, k takovým lidem se člověk vrací s klidem na duši.

 

ostatní názory

Důležité odkazy

Oční klinika Neovize BrnoVýskyt nádorů prostaty v ČRO erekci na stránkách PfizerOčná klinika NeoVízia BratislavaOční klinika DuoVize Praha