Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat

Obřízka - cirkumcize

Obřízka se provádí z důvodu nemožnosti či obtížnosti přetáhnout předkožku za  žalud penisu, obnažit žalud penisus. Toto onemocnění se nazýva latinsky "phimosis"   česky fimóza  ev. klasicky " kukla"

Fimóza může  způsobovat  poruchy erekce, zánětlivé afekce v oblasti žaludu penisu a v extremních případech i zhodný nádor penisu.

Operační odstranění fimózy se nazývá cirkumcize, obřízka.

Cirkumcizi, obřízku lze provést ambulantně v pouze místním znecitlivění na našem operačním sále.

Obřízku lze provést jako celkovou, kdy se odstraní celá část předkožky nebo částečná, parcialní, kdy se odstraní pouze jizevnatá, zúžená část předkožky
Po desinfekci předkožky a po nasednutí místního znecitlivění ( „ penis blok") cca 10 ml. 1% Mezokainu se uvolní předkožkový vak, skalpelem se snese přebytečná kůže která způsobila zúžení předkožky. Atraumatickým vstřebatelným stehem(nevyžaduje odstranění stehů - stehy se cca za 10-14dní  samy rozvolní a vypadnou) se provede sešití obou listů předkožy za účelem optimálního kosmetického efektu. Výsledným efektem je penis bez přebytečné předkožky s odhaleným žaludem, v případě celkové obřízky. U částečné  obřízky, lze předkožku částečně přetáhnout skrze žalud penisu.

V určitých případech nelze provést operaci v lokální anestezii a je doporučena operace v celkové anestezii obvykle na urologickém lůžkovém oddělení nemocnice.

Pro omezení nepříjemných pocitů během zákroku doporučujeme pacientům inhalační analgetikum ENT .


V rámci předoperačního vyšetření je vhodné provést kontrolní vyšetření krve na eventuální poruchy srážlivosti krve.

 

Před a po operaci obřízky

Výkon není hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Cenu výkonu naleznete v ceníku. Cena bsahuje  samotný operační výkon a první pooperační kontrolu.

K výkonu je možno si doplatit inhalační analgézii, která omezuje nepříjemné pocity a strach.

Názory pacientů

Martina Hekerová

Chtěla bych Vám moc poděkovat za přístup Vašich zaměstnanců. Mohu Vám říci, nikdy jsem nezažila tak příjemný, profesionální a srdečný přístup, a to jak ze strany pana doktora Tůmy, tak i sestřičky Chmelářové.

Vždy, když dorazím, okamžitě jdu na řadu. To nemluvím o usměvavém recepčním a recepční. Konzultace a celkové vyšetření je velmi podrobné, dokonce bych řekla, ač to může působit zvláštně, k takovým lidem se člověk vrací s klidem na duši.

 

Pavel N., Liberec Pavel N., Liberec

Díky pravidelným preventivním prohlídkám mohu zůstat klidný a nemusím se obávat rakoviny prostaty.

ostatní názory