Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat

Obtíže s močením

Obtíže s močením

Obtížemi s močením trpí zhruba polovina 50ti a 60ti-letých mužů. U sedmdesátníků je toto procento ještě vyšší, potíže však postihují i řadu mužů nižšího věku.

Potíže s močením se mohou projevovat slabším proudem moči, častým močením ve dne nebo v noci, případně pálením nebo bolestí během močení. Velmi nepříjemným příznakem je úporné nucení na močení, kdy pacient není schopen mikci oddalovat a může dojít i k úniku moči.

Potíže s močením jsou vždy známkou urologického onemocnění. Ve většině případů je možné toto onemocnění léčit a potíže odstranit nebo výrazně snížit. Včasným vyšetřením je možné zachytit závažná onemocnění, která mohou ohrozit i život nemocného.

V případě, že máte potíže s močením, neváhejte kontaktovat naše odborníky. Diskrétně vás vyšetří a najdou správnou léčbu.

 

Inkontinence

 • Co je to inkontinence moči? Může se objevit i u mužů?

  Inkontinence moči, tedy potíž s udržením moči, se u mužů objevuje nejčastěji v souvislosti s předchozí operací prostaty nebo močového měchýře. Hovoříme pak o stresové inkontinenci.

  V některých případech může inkontinence doprovázet některá onemocnění prostaty, močového měchýře a močové trubice. Úniku moči v těchto případech obvykle předchází úporné nucení na močení, které pacient nedokáže překonat. V těchto případech hovoříme o urgentní inkontinenci.

  Dalším typem inkontinence je tzv. inkontinence z přetékání, kdy je únik moči známkou přeplněného močového měchýře. Tento stav je známkou onemocnění prostaty nebo močové trubice.

  Neschopnost udržet moč je obvykle známkou závažného onemocnění močových cest a vždy vyžaduje léčbu. Máte-li problémy s udržením moči, neváhejte vyhledat naši pomoc. Naši odborníci vás pečlivě vyšetří a navrhnou správnou léčbu.

   

   

 • Jak léčíme inkontinenci moči u mužů?

  U mužů se získanou stresovou inkontinencí po operaci prostaty dostává během prvního roku jednoznačně přednost konzervativní léčba před léčbou operační. Fyzioterapie společně s medikamenty často do jednoho roku inkontinenci zcela odstraní nebo významně potlačí. U pacientů s přetrvávající inkontinencí je léčba složitější, u vyššího stupně pak spíše operační. Injekční operace je nejjednodušší, ale nejméně účinnou metodou. V poslední době se nejvíce používá injekčně podaný kolagen pod sliznici močové trubice. Cílem je uzavřít průsvit močové trubice a zastavit tak únik moči, aniž by se zabránilo vymočení. Jde o bezpečnou, dobře tolerovanou, snadno opakovatelnou léčbu. Je však nutno podotknout, že účinnost této léčby je limitována, a navíc má s časem tendenci klesat. Jinou možností léčby jsou smyčkové, respektive slingové operace a implantace umělého svěrače. Smyčkové operace způsobují tlakem v oblasti na hrázi, pod šourkem, mechanickou kompresi a brání tak úniku moči. Úspěšnost se pohybuje nad 75 %. Mužský sling se podle dosavadních zkušeností jeví jako dobrá alternativa k umělému svěrači, který je ve světě považován za standardní řešení přetrvávající inkontinence moči u muže po odstranění prostaty. Výhodou slingu jsou pořizovací náklady, které jsou několikanásobně menší než u umělého svěrače. Implanatce slingu nebo umělého svěrače však může mít určitá rizika. Mezi nejvážnější patří mechanické poškození se ztrátou funkce svěrače, infekce v terénu kolem svěrače, případně eroze vyvolaná tlakem na stěnu močové trubice, opět s nutností chirurgické revize. Je zde i riziko ne zcela plné kontinence a možnost chirurgické revize, včetně nutnosti odstranění umělého svěrače v průběhu prvních let po implantaci z důvodu zmíněných komplikací.

  Máte-li problémy s udržením moči, neváhejte kontaktovat naše odborníky. Provedou pečlivé vyšetření a zajistí správnou léčbu.

   

Vize a mise UroKlinikum

Naší vizí je zpřístupnit a poskytnout moderní a účinná preventivní vyšetření nádorů prostaty všem, kteří to potřebují. Včasná a přesná diagnostika nádorů prostaty zabrání 90% stávajících úmrtí.

Naše mise spočívá v poskytování špičkové ambulantní urologické péče  nejvyšší kvality. Jsme dynamické a úspěšné ambulantní zdravotnické zařízení využívající nejmodernější postupy pro léčbu širokého spektra urologických onemocnění. Odbornost a kvalita péče ale musí být vždy propojena s vřelým a lidským přístupem všech našich pracovníků, s důrazem na zachování důstojnosti všech pacientů v průběhu léčebného a diagnostického procesu.

Názory pacientů

Pavel N., Liberec Pavel N., Liberec

Díky pravidelným preventivním prohlídkám mohu zůstat klidný a nemusím se obávat rakoviny prostaty.

Jiří P., Praha Jiří P., Praha

Děkuji profesoru Babjukovi a celému týmu za to, že rychle a efektivně vyřešil mé zdravotní obtíže. Skvělá péče a přístup s jakým jsem se zatím nesetkal.

ostatní názory

Důležité odkazy

Oční klinika Neovize BrnoVýskyt nádorů prostaty v ČRO erekci na stránkách PfizerOčná klinika NeoVízia BratislavaOční klinika DuoVize Praha