Lze snížit nepříjemný pocit při vyšetření?

UroKlinikum se snaží svým pacientům nabízet maximální komfort a účelnost vyšetření.

Proto jsme zavedli metodu inhalační analgézie ENT (zamezení vnímání bolesti), které je možné využít při vyšetření a chirurgických zákrocích.

Inhalační analgetickou metodu ENT využíváme zejména při cystoskopiích, biopsiích prostaty, vasektomiích, cirkumcizích, frenuloplastikách či jiných urologických vyšetřeních.

ENT - metoda inhalační analgézie pro vaše pohodlí

ENT je velmi účinná inhalační (vdechované) analgézie (vyřazení bolestivých pocitů), které omezuje nepříjemné pocity a ulehčuje od krátkodobé bolest. Využívá se u invazivních vyšetření a menších chirurgických zákroků jako doplněk místního znecitlivění,  anestezie.  Můete se s ní setka například v zubních ambulancích.

Při analgézii ENT vdechujete směs medicinálních plynů.  ENT se aplikuje nadechováním z masky, kterou si pacient přiloží na obličej a která překrývá jen ústa a nos. Použití analgézie je zcela bezpečné. Dávkuje se během zákroku dle okamžitých potřeb samotného pacienta. Tato forma použití a „auto dávkování“  má příznivý vliv na komfort, "pocit bezpečí" a "uklidnění“ pacienta během samotného zákroku.

Velkou výhodou přípravku je jeho rychlý a bezpeční nástup, snadné a bezpečné podávání a především po ukončení aplikace i rychlé vyprchání z těla pacienta (do 5-10 minut poukončení inhalace).

Vlastnosti metody ENT umožnují na nezbytné minimum omezit nutnost  sledování nemocného po zákroku, což představuje jasnou výhodu u ambulantních zákroků. Současně umožňují pacientovi krátce po jeho použití fungovat zcela běžným způsobem.

Shrnutí vlastností  ENT:

JEDNODUCHÝ

BEZPEČNÝ

neinvazivní

rychlý nástup a ústup účinku (do 5-10 min.)

dávkování dle potřeby

minimální vedlejší účinky

snadné užití

minimální vliv na srdeční nebo dýchací činnost

Metoda ENT není hrazena z veřejného zdravotního pojištění a pacient si ho hradí dle aktuálního ceníku.