Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat

Flexibilní cystoskopie u žen

V uroklinice využiváme pro cystoskopické vyšetření špičkový jemný flexibilní cystoskop, který umožňuje přesné a jemné vyšetření močové trubice a močového měchýře žen.

Aby vyšetření bylo co nejjemnější, využívají lékaři UroKlinikum cystoskop s velmi malým průměrem a speciální metodu analgézie ENT. Tato analgézie (vyřazení vnímání bolesti) omezuju nepříjemné pocity v průběhu vyšetření.

Mezi hlavní důvody k provedení cystoskopického vyšetření je nález krve v moči. Dalšími důvody pro vyšetření mohou být i jiné obtíže, které vzbuzují podezření na závažná onemocnění. Přítomnost krve v moči může patřit mezi první příznaky rakoviny močového měchýře či mnoha dalších chorob.

 

prim. MUDr. Josef Stolz s flexibilním endoskopem - UroKlinikum Praha

 

V dnešní době již nepoužíváme tzv. rigidní neboli pevné cystoskop tvořené pevnou kovovou trubicí. Využíváme vyhradně tenké flexibilní (ohebné) cystokoskopy (viz obrázek).

Před samotným výkonem aplikujeme do močové trubice gel, který způsobí její znecitlivění a zmenšuje nepříjemné pocity. Navíc využíváme moderní inhalačního analgézii během výkonu, jejichž využití naši lékaři doporučují všem pacientům.

Cystoskopické vyšetření není nezbytná pro vyšetření každého pacienta na urologii. Provedení cystoskopie naši lékaři vždy pečlivě zvažují na základě konkrétních nálezů. Pokud jej však doporučí, neměla by pacientka s jeho porovedením váhat.

Názory pacientů

Pavel N., Liberec Pavel N., Liberec

Díky pravidelným preventivním prohlídkám mohu zůstat klidný a nemusím se obávat rakoviny prostaty.

Jiří P., Praha Jiří P., Praha

Děkuji profesoru Babjukovi a celému týmu za to, že rychle a efektivně vyřešil mé zdravotní obtíže. Skvělá péče a přístup s jakým jsem se zatím nesetkal.

ostatní názory