Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat

Cystoskopie u žen

V UroKlinikum využiváme pro cystoskopické vyšetření špičkový jemný cystoskop, který umožňuje přesné a jemné vyšetření močové trubice a močového měchýře žen.

Aby vyšetření bylo co nejjemnější, využívají lékaři UroKlinikum cystoskop s velmi malým průměrem a speciální metodu analgézie ENT. Tato analgézie (vyřazení vnímání bolesti) omezuju nepříjemné pocity v průběhu vyšetření.

Mezi hlavní důvody k provedení cystoskopického vyšetření je nález krve v moči. Dalšími důvody pro vyšetření mohou být i jiné obtíže, které vzbuzují podezření na závažná onemocnění. Přítomnost krve v moči může patřit mezi první příznaky rakoviny močového měchýře či mnoha dalších chorob.

 

prim. MUDr. Josef Stolz s flexibilním endoskopem - UroKlinikum Praha

Před samotným výkonem aplikujeme do močové trubice gel, který způsobí její znecitlivění a zmenšuje nepříjemné pocity. Navíc využíváme moderní inhalačního analgézii během výkonu, jejichž využití naši lékaři doporučují všem pacientům.

Cystoskopické vyšetření není nezbytná pro vyšetření každého pacienta na urologii. Provedení cystoskopie naši lékaři vždy pečlivě zvažují na základě konkrétních nálezů. Pokud jej však doporučí, neměla by pacientka s jeho porovedením váhat.

Názory pacientů

Martina Hekerová

Chtěla bych Vám moc poděkovat za přístup Vašich zaměstnanců. Mohu Vám říci, nikdy jsem nezažila tak příjemný, profesionální a srdečný přístup, a to jak ze strany pana doktora Tůmy, tak i sestřičky Chmelářové.

Vždy, když dorazím, okamžitě jdu na řadu. To nemluvím o usměvavém recepčním a recepční. Konzultace a celkové vyšetření je velmi podrobné, dokonce bych řekla, ač to může působit zvláštně, k takovým lidem se člověk vrací s klidem na duši.

 

Jiří P., Praha Jiří P., Praha

Děkuji profesoru Babjukovi a celému týmu za to, že rychle a efektivně vyřešil mé zdravotní obtíže. Skvělá péče a přístup s jakým jsem se zatím nesetkal.

ostatní názory