Urologická ambulance

Komplexní odborná ambulantní urologická péče na jednom místě právě pro Vás

Urologické zdraví je dar,
             o který je třeba pečovat

Cystoskopie u žen

V UroKlinikum využiváme pro cystoskopické vyšetření špičkový jemný cystoskop, který umožňuje přesné a jemné vyšetření močové trubice a močového měchýře žen.

Aby vyšetření bylo co nejjemnější, využívají lékaři UroKlinikum cystoskop s velmi malým průměrem a speciální metodu analgézie ENT. Tato analgézie (vyřazení vnímání bolesti) omezuju nepříjemné pocity v průběhu vyšetření.

Mezi hlavní důvody k provedení cystoskopického vyšetření je nález krve v moči. Dalšími důvody pro vyšetření mohou být i jiné obtíže, které vzbuzují podezření na závažná onemocnění. Přítomnost krve v moči může patřit mezi první příznaky rakoviny močového měchýře či mnoha dalších chorob.

 

prim. MUDr. Josef Stolz s flexibilním endoskopem - UroKlinikum Praha

Před samotným výkonem aplikujeme do močové trubice gel, který způsobí její znecitlivění a zmenšuje nepříjemné pocity. Navíc využíváme moderní inhalačního analgézii během výkonu, jejichž využití naši lékaři doporučují všem pacientům.

Cystoskopické vyšetření není nezbytná pro vyšetření každého pacienta na urologii. Provedení cystoskopie naši lékaři vždy pečlivě zvažují na základě konkrétních nálezů. Pokud jej však doporučí, neměla by pacientka s jeho porovedením váhat.

Názory pacientů

Pavel N., Liberec Pavel N., Liberec

Díky pravidelným preventivním prohlídkám mohu zůstat klidný a nemusím se obávat rakoviny prostaty.

Pavel M., Český Krumlov

Podstoupil jsem malý operační zákrok, vasektomii v Uroklinikum. Vše proběhlo k mé spokojenosti, přesně jak bylo naplánovano a to diky vysoké kvalitě personálu a vybavení. Děkuji.

ostatní názory