Začíná Movember - prevence rakoviny prostaty

01.11.2014 -

Movember je pravidelná charitativní akce, která zvyyšuje povědomí o zdraví mužů.

1. listopadu začíná charitativní kampaň Movember, ve které si muži po celém světě nechávají narůst knír a podporují výzkum a prevenci rakoviny prostaty a varlat.

Podpořte Movember i Vy

Movember propagují známé osobnosti, sportovci ale i politici. Zapojit se však může úplně každý i Vy.

Pravidla Movemberu jsou velmi jednoduchá. Každý muž si na začátku listopadu oholí tvář a nechá si během následujících dnů narůst knír.

Název akce vznikl spojením slov „Moustache“ a „November“, volně přeloženo  jako „Kníropad“. Kníry mužům  spadnou, podle pravidel až na konci měsíce  s ukončením charitativní sbírky.

Druhou povinností mužů je zaregistrovat se na oficiálních stránkách hnutí, kam lidé zasílají příspěvky.

„Loni už jsme měli na stránkách 13 700 registrací všech podporovatelů hnutí. Za dobu, po kterou iniciujeme tuhle akci, už se v Čechách vybralo něco kolem osmi milionů korun,“

Hlavní iniciátor Movemberu v Česku Marek Rejman.

UroKlinikum bude od 22.12. do 2.1. zavřené 18.12.2017
UroKlinikum bude od 22.12. do 2.1. zavřené

Urologická klinika UroKlinikum bude od 22. prosince do 1. ledna včetně uzavřená. Pacienti se ale mohou objednávat telefonicky a e-mailem.

Nechte si zkontrolovat prostatu 27.10.2017
Nechte si zkontrolovat prostatu

Je vám 50 až 65 let? Zapojte se do projektu VZP Časný záchyt rakoviny prostaty.