Začíná Movember - prevence rakoviny prostaty

01.11.2014 -

Movember je pravidelná charitativní akce, která zvyyšuje povědomí o zdraví mužů.

1. listopadu začíná charitativní kampaň Movember, ve které si muži po celém světě nechávají narůst knír a podporují výzkum a prevenci rakoviny prostaty a varlat.

Podpořte Movember i Vy

Movember propagují známé osobnosti, sportovci ale i politici. Zapojit se však může úplně každý i Vy.

Pravidla Movemberu jsou velmi jednoduchá. Každý muž si na začátku listopadu oholí tvář a nechá si během následujících dnů narůst knír.

Název akce vznikl spojením slov „Moustache“ a „November“, volně přeloženo  jako „Kníropad“. Kníry mužům  spadnou, podle pravidel až na konci měsíce  s ukončením charitativní sbírky.

Druhou povinností mužů je zaregistrovat se na oficiálních stránkách hnutí, kam lidé zasílají příspěvky.

„Loni už jsme měli na stránkách 13 700 registrací všech podporovatelů hnutí. Za dobu, po kterou iniciujeme tuhle akci, už se v Čechách vybralo něco kolem osmi milionů korun,“

Hlavní iniciátor Movemberu v Česku Marek Rejman.

UroKlinikum zvítězilo v soutěži Ordinace roku 2017 25.04.2018
UroKlinikum zvítězilo v soutěži Ordinace roku 2017

UroKlinikum - Urologická klinika Praha - obsadilo hned dvě místa v soutěži Ordinace roku.

Rakovinu prostaty odoperuje robot 23.04.2018
Rakovinu prostaty odoperuje robot

Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. - hlavní lékař UroKlinikum a přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol - představil na tiskové konferenci robotický systém DaVinci Xi. Ten bude ve FN Motol vykonávat urologické výkony.

Martina Hekerová

Chtěla bych Vám moc poděkovat za přístup Vašich zaměstnanců. Mohu Vám říci, nikdy jsem nezažila tak příjemný, profesionální a srdečný přístup, a to jak ze strany pana doktora Tůmy, tak i sestřičky Chmelářové.

Vždy, když dorazím, okamžitě jdu na řadu. To nemluvím o usměvavém recepčním a recepční. Konzultace a celkové vyšetření je velmi podrobné, dokonce bych řekla, ač to může působit zvláštně, k takovým lidem se člověk vrací s klidem na duši.