Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. hostem pořadu Před půlnocí

07.11.2012 -

Počátkem listopadu každoročně přitahuje pozornost mezinárodní akce Movember, která poukazuje na rakovinu prostaty. Každoročně v České republice zemře na rakovinu prostaty přes tisíc šest set mužů. Během akce muži po celém světě pěstují knír, který je vnímán jako symbol mužství.
K problematice rakoviny prostaty se vyjadřuje vedoucí lékař naší kliniky prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Počátkem listopadu každoročně přitahuje pozornost mezinárodní akce Movember, která poukazuje na rakovinu prostaty. Každoročně v České republice zemře na rakovinu prostaty přes tisíc šest set mužů. Během akce muži po celém světě pěstují knír, který je vnímám jako symbol mužství.

Rakovinu prostaty patří mezi nejčastější zhoubné nádory u můžů v České republice. Počátkem listopadu se sjely špičky české i evropské urologie na konferenci v Ostravě, kde se téma "Rakovina prostaty" rozsáhle probírala. „Rakovina prostaty je typické onemocnění vysokého věku, ale bohužel v alarmujících statistikách lze vyšít, že se objevuje i u mužů mladších, tedy kolem 50 až 60 let,“ uvedl jeden z účastníků konference, předseda České urologické společnosti profesor Marek Babjuk.

Celý rozhovor si můžete pustit zde.

UroKlinikum bude od 22.12. do 2.1. zavřené 18.12.2017
UroKlinikum bude od 22.12. do 2.1. zavřené

Urologická klinika UroKlinikum bude od 22. prosince do 1. ledna včetně uzavřená. Pacienti se ale mohou objednávat telefonicky a e-mailem.

Nechte si zkontrolovat prostatu 27.10.2017
Nechte si zkontrolovat prostatu

Je vám 50 až 65 let? Zapojte se do projektu VZP Časný záchyt rakoviny prostaty.