Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. hostem pořadu Před půlnocí

07.11.2012 -

Počátkem listopadu každoročně přitahuje pozornost mezinárodní akce Movember, která poukazuje na rakovinu prostaty. Každoročně v České republice zemře na rakovinu prostaty přes tisíc šest set mužů. Během akce muži po celém světě pěstují knír, který je vnímán jako symbol mužství.
K problematice rakoviny prostaty se vyjadřuje vedoucí lékař naší kliniky prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Počátkem listopadu každoročně přitahuje pozornost mezinárodní akce Movember, která poukazuje na rakovinu prostaty. Každoročně v České republice zemře na rakovinu prostaty přes tisíc šest set mužů. Během akce muži po celém světě pěstují knír, který je vnímám jako symbol mužství.

Rakovinu prostaty patří mezi nejčastější zhoubné nádory u můžů v České republice. Počátkem listopadu se sjely špičky české i evropské urologie na konferenci v Ostravě, kde se téma "Rakovina prostaty" rozsáhle probírala. „Rakovina prostaty je typické onemocnění vysokého věku, ale bohužel v alarmujících statistikách lze vyšít, že se objevuje i u mužů mladších, tedy kolem 50 až 60 let,“ uvedl jeden z účastníků konference, předseda České urologické společnosti profesor Marek Babjuk.

Celý rozhovor si můžete pustit zde.

UroKlinikum zvítězilo v soutěži Ordinace roku 2017 25.04.2018
UroKlinikum zvítězilo v soutěži Ordinace roku 2017

UroKlinikum - Urologická klinika Praha - obsadilo hned dvě místa v soutěži Ordinace roku.

Rakovinu prostaty odoperuje robot 23.04.2018
Rakovinu prostaty odoperuje robot

Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. - hlavní lékař UroKlinikum a přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol - představil na tiskové konferenci robotický systém DaVinci Xi. Ten bude ve FN Motol vykonávat urologické výkony.

Martina Hekerová

Chtěla bych Vám moc poděkovat za přístup Vašich zaměstnanců. Mohu Vám říci, nikdy jsem nezažila tak příjemný, profesionální a srdečný přístup, a to jak ze strany pana doktora Tůmy, tak i sestřičky Chmelářové.

Vždy, když dorazím, okamžitě jdu na řadu. To nemluvím o usměvavém recepčním a recepční. Konzultace a celkové vyšetření je velmi podrobné, dokonce bych řekla, ač to může působit zvláštně, k takovým lidem se člověk vrací s klidem na duši.