Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. byl hostem v pořadu Snídaně s Novou

03.12.2014 -

Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. byl hostem Snídaně s Novou, kde hovořil ve dvou vstupech o nádorech močového měchýře.

Zejména zdůraznil  spojení s kouřením: kuřákům se nádory močového měchýře objevují až 4x častěji než u ostatní části populace. Pan prof. Babjuk zmínil i další fakta, např. že tímto onemocněním trpí častěji muži. V České republice žije cca 21000 pacientů s karcinomem močového měchýře a každý rok přibývá zhruba 2000 nových případů. Včas odhalený nádor je možné vyléčit. Nejčastějším příznakem tohoto typu rakovinného onemocnění je krev v moči.

Přehrát pořad zde: https://www.youtube.com/watch?v=l6T1_wTE6Wo

UroKlinikum zvítězilo v soutěži Ordinace roku 2017 25.04.2018
UroKlinikum zvítězilo v soutěži Ordinace roku 2017

UroKlinikum - Urologická klinika Praha - obsadilo hned dvě místa v soutěži Ordinace roku.

Rakovinu prostaty odoperuje robot 23.04.2018
Rakovinu prostaty odoperuje robot

Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. - hlavní lékař UroKlinikum a přednosta Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol - představil na tiskové konferenci robotický systém DaVinci Xi. Ten bude ve FN Motol vykonávat urologické výkony.