Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. byl hostem v pořadu Snídaně s Novou

03.12.2014 -

Prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc. byl hostem Snídaně s Novou, kde hovořil ve dvou vstupech o nádorech močového měchýře.

Zejména zdůraznil  spojení s kouřením: kuřákům se nádory močového měchýře objevují až 4x častěji než u ostatní části populace. Pan prof. Babjuk zmínil i další fakta, např. že tímto onemocněním trpí častěji muži. V České republice žije cca 21000 pacientů s karcinomem močového měchýře a každý rok přibývá zhruba 2000 nových případů. Včas odhalený nádor je možné vyléčit. Nejčastějším příznakem tohoto typu rakovinného onemocnění je krev v moči.

Přehrát pořad zde: https://www.youtube.com/watch?v=l6T1_wTE6Wo

UroKlinikum soutěží o post Ordinace roku 16.03.2018
UroKlinikum soutěží o post Ordinace roku

UroKlinikum soutěží o post Ordinace roku. Byli jste s naší péčí spokojeni? Zapojte se a dejte nám hlas.

Nechte si zkontrolovat prostatu 27.10.2017
Nechte si zkontrolovat prostatu

Je vám 50 až 65 let? Zapojte se do projektu VZP Časný záchyt rakoviny prostaty.